Izvor: PCpress

Objavljeno: maj 2012its

Dragan Dabić završio je Visoku školu za informacione tehnologije (ITS) sa prosečnom ocenom 9.71. Ubzo nakon diplomiranja, zaposlio se kao software u internacionalnoj kompaniji Asseco SEE. Trenutno radi na projektima razvoja bankarskog softvera u zemlji i regionu i ima priliku da sarađuje sa vrhunskim stručnjacima u IT oblasti.

Kada se opredeljivao za fakultet, Dragan je razumeo trend na svetskom, ali i na domaćem tržištu rada - svi poslovi zahtevaće informatičku pismenost. Prema izveštaju Nacionalne službe za zapošljavanje, svega 686 osoba sa diplomom iz IT domena trenutno traži posao, dok je čak 7.000 ekonomista nezaposleno.

ITS (Information Technology School) je prva privatna visoka škola za informacione tehnologije, akreditovana od strane Ministarstva prosvete Srbije. Nastava je usmerena na sticanje praktičnih veština i primenljivih znanja u okviru četiri smera: informacione tehnologije, računarski dizajn, elektronsko poslovanje i organizacija poslovnih sistema. Plan i program se stalno unapređuje i prati u korak najnovije trendove u dinamičnoj IT oblasti. ITS školuje softver inženjere, web i print dizajnere, IT menadžere, stručnjake za informacione tehnologije i elektronsko poslovanje.

Celokupan tekst možete pročitati klikom na sliku.

 

 

Savladati IT u petoj brzini

 

Izvor: PCpress

Objavljeno: maj 2012.

 

slikaKvalitetno IT obrazovanje ne mora da vam oduzme nekoliko godina. ITAcademy obučava polaznike po naprednom programu iz računarskih tehnologija i dizajna za samo godinu dana, koristeći posebnu metodologiju rada.

Tradicionalno obrazovanje, koje je za većinu pripadnika srednje i starije generacije na ovim našim prostorima predstavljalo ujedno i jedini mogući izbor, podrazumevalo je višegodišnje „grejanje stolice“: prvo u osnovnoj školi, zatim u srednjoj školi i napokon, u zavisnosti od afiniteta i mogućnosti u nekoj visokoškolskoj ustanovi. Sve u svemu, od trenutka kada bi mlad čovek počeo profesionalno da se usavršava, do završetka tog usavršavanja moralo je da protekne bar tri do četiri godine.

I premda značaj klasičnog obrazovanja nikako ne treba osporavati, postavlja se pitanje kako se ovako dugo profesionalno usavršavanje uklapa u današnje dinamično okruženje u kome je potreban visok stepen fleksibilnosti, da bi se blagovremeno ovladalo novim veštinama i uspešno nastavila karijera?

Ceo tekst možete pročitati klikom na sliku.

 

 

Distance Learning System

 

Izvor: Časopis "Porodični krug" na mađarskom jeziku
Objavljeno: 13.09.2011.
 

1309mala

 

Da pogledate članak, kliknite na sliku.

 

amfiteatar2

 

Kembridž na daljinu

 

Izvor: Svet kompjutera
Objavljeno: septembar 2011.

Da li i koliko se upotrebljava e-learning u Srbiji

Već duži niz godina profesori u srednjim i osnovnim školama imaju prilike da, zbog poena koji su im potrebni da ne bi izgubili licencu, pohađaju stručne kurseve na e-learning platformi. I razni privatni univerziteti uveli su ovakve platforme, ali su mišljenja pedagoga duboko podeljena po pitanju učenja na daljinu. Postoje razni vidljivi razlozi zašto se favorizuje pohađanje škole uživo, ali ipak ne treba izuzeti ni e-learning sistem, koji u mnogim slučajevima ima čak i prednosti. Ceo članak pročitajte ovde.

 

 

Problem nezaposlenosti u Srbiji

 

Izvor: TV PINK
Objavljeno: 31.07.2011.

U poslednjih godinu dana, najtraženija su specijalizovana zanimanja. Tako, najlakše do posla dolaze farmaceuti i stručnjaci za informacione tehnologije. Na ovu temu, za televiziju PINK govori predsednik kompanije, prof. dr Valentin Kuleto. Pogledajte prilog: